WANDRES

YÜZEY TEMİZLEMEDE RAKİPSİZ ALMAN “ WANDRES “ :

İşletmenizde mevcut yatırımın, sadece %1’i maliyetle “WANDRES “ fırçalı temizleme sistemlerini kurarak, üretim kalitesini %99 artırmak mümkün. Bu sistemler, talaşlı imalatın olduğu tüm sektörler için bütün Dünyada kullanılmaktadır. Mobilya sektörü için kullanıldığı yerler ile ilgili bazı örnekler vermek gerekirse;

  • Delik hatlarında veya delik makinelerinde, işlem sonrası deliklerde kalan talaşlar, hem istiflemede,hem paketlemede hem de montaja gidildiğinde sorun yaratmaktadır.
  • Kenar bantlama hatlarında, makine ne kadar iyi olsa da, PVC veya diğer bant malzeme talaşları, bir şekilde yüzeyde kalarak, devamında başka sorunlara neden olmaktadır.
  • Boya hatlarında, dolgu zımpara sonrası yüzeyde kalan ince tozlar, finiş kalitesinde kesinlikle sorun yaratmaktadır.
  • High gloss/parlak malzemelerde, malzeme kaplanmadan önce mutlak temizlik gerekmekte, aksi halde bu tozlar anında yüzeyde malzeme kaplandıktan sonra görülmekte ve kalite düşmektedir.
  • Yine parlak yüzeyler kaplandıktan sonra, istiflemeden önce temizlenmediğinde, üst üste konan malzemeler temas ve ağırlıkla birlikte, yüzeyde defektler oluşmaktadır.
  • Parke hatlarında, kesim, dilimleme, zıvana açma, boya v.b. işlemlerin yapıldığı hat üzerinde, talaşın taşınması ile, yüzey kalitesi düşmekte ve makine parçalarına, taşınan talaşlar zarar vermektedir.
  • Ambalaj hatlarında, paketlemeye girmeden önce, yüzeyde gereken son temizlik v.b.

 

Yukarıda saydığımız temel sıkıntılara ilave edilecek, daha pek çok konu saymak mümkün. Wandres Firmasının temel amaç ve işlevi, tüm bu sorunlara çözüm üretmektir. Firma bu amaca yönelik olarak, yaklaşık 30 yıldır çalışmakta ve Dünya’da tüm sektörlerde faaliyet göstermektedir. Temizlenecek malzeme yüzeyi, tozun çeşidi, miktarı ve üretim çalışma hızına uygun sistem ve çözümler WANDRES tarafından önerilir. Sistemin temel özelliği, yüzeye “ mikro seviyede temas eden fırçaya “ püskürtülen, “mikro seviyede sıvı “ ile, tozun fırçaya yapışmasını sağlayıp, fırçayı üst tarafta temizleyerek, toz ve partiküllerin ortamdan toz emme sistemi ile transfer edilmesidir. Hiçbir yüzeyde, en küçük bir deformasyon, çizik söz konusu değildir. Burada, en kolay ve en hızlı şekilde parçaların temizlenmesi, yüzeyde optimum seviyede standart kaliteli yüzey elde edilmesi, amaçlanmıştır. Fırçalar ve temizleme sıvısı, temizlenecek yüzeye göre değişmektedir. Çalışma genişliği ve hızında limit yoktur.

kurye